Firma Optilab zajmuje się dystrybucją na terenie Polski japońskich soczewek okularowych firmy Tokai. Firma TokaiOptical Co., Ltd z siedzibą w Okazaki w Japonii jest uznanym na świecie producentem wysokiej jakości soczewek okularowych oraz jednym z wiodących producentów w Japonii. Dzięki połączeniu najnowszej japońskiej technologii i ponad siedemdziesięciu lat doświadczenia jest jednym z liderów w branży optycznej na świecie.

 

Dla naszej firmy szukaliśmy systemu, który pozwoli nam sprawnie zarządzanie magazynem. Po spotkaniu z przedstawicielem firmy RMS SYSTEM z Poznania i prezentacji programu Comarch Optima zdecydowaliśmy się na jego zakup. Wybraliśmy moduły Kasa/Bank, Handel oraz Analizy.

 

System Comarch Optima umożliwia nam pełną obsługę procesów zachodzących w naszej firmie, począwszy od zamówienia towaru u naszych dostawców, poprzez zarządzanie magazynem, przyjmowanie zamówień od naszych Klientów, ich realizację, kontrolę płatności i dodatkowych kosztów przedsiębiorstwa. W celu sprawnego zarządzania magazynem cały asortyment oznaczyliśmy dodatkowymi cechami i według nich wyszukujemy towar przy sprzedaży.

 

Wybierając oprogramowanie Comarch Optima kierowaliśmy się również możliwością rozbudowy systemu wraz ze wzrostem potrzeb informatycznych naszej firmy. Rozważamy w przyszłości uzupełnienie instalacji o aplikacje dla mobilnej pracy przedstawicieli handlowych.

 

Wdrożenie systemu zajęło nam zaledwie kilka dni. Z perspektywy czasu wybór oprogramowania Comarch Optima jako systemu informatycznego dla OPTILAB oraz firmy RMS SYSTEM jako partnera przy wdrożeniu możemy uznać za trafny.

 

Dariusz Rospara

Właściciel